Twój koszyk

Zadzwoń 515 349 955
(obsługa sklepu stacjonarnego)

Zadzwoń 517 042 003
(obsługa sklepu internetowego)

Pompy ciepła Końskie

Pompy ciepła Końskie

         W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę zwracamy na jak najniższe koszty eksploatacji domów. Nowoczesne rozwiązania ogrzewania są nie tylko ekonomiczne , ale również ekologiczne.

         Jednym z takich rozwiązań są pompy ciepła. Pozyskują one ciepło z gruntu, wody lub powietrza, dlatego też są one jak najbardziej wpisane  w nowoczesne trendy ekologiczne.

         W przeciwieństwie do tzw. kopciuchów pompy ciepła pozyskują energię cieplną z odnawialnych źródeł energii. Instalacja pomp ciepła jest bardzo  korzystana pod względem finansowym. Oczywiście koszt montażu takiego systemu ogrzewania jest dużo wyższy od innych metod, ale bez wątpienia jest to inwestycja, która nam się zwróci.

pompy ciepła końskie

Powody dla których warto zainstalować pompy ciepła

            Pompa ciepła to przede wszystkim przyszłościowe rozwiązanie  ogrzewania budynków mieszkalnych, ale nie tylko. Dzisiaj montujemy takie urządzenia również do budynków biurowych czy hal sprzedażowych.

         Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła, ale może też być zintegrowana z innymi urządzeniami. Najczęściej łączona jest instalacją fotowoltaiczną – wówczas posiadamy niemal darmowe ogrzewanie. Niewątpliwie takie rozwiązanie jest przyszłością ogrzewania.

         Inną z głównych zalet jest to, że oprócz systemu grzewczego posiadamy również urządzenie  chłodzące. W związku z tym pompa ciepła jest urządzeniem   uniwersalnym. W chłodne dni produkuje ciepło a w gorące ochładza nasz budynek.

         Pompy ciepła to urządzenie komfortowe na wiele lat. Pobór energii elektrycznej jest niewielki zatem jest ekonomicznym rozwiązaniem. Ponadto zajmuje mało miejsca w kotłowni oraz jest czystym i łatwym w obsłudze urządzeniem – w przeciwieństwie  do tradycyjnych źródeł ogrzewania na paliwa stałe.  Bez wątpienia jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie . Pompy ciepła nie zanieczyszczają środowiska naturalnego, ponieważ korzystają z odnawialnych  źródeł energii.

Dlaczego warto wybrać Specinstal
do pomp ciepła w Końskich?

Profesjonalizm

Profesjonalny dobór pomp ciepła oraz pomoc przy uzyskaniu dotacji i dofinansowania.

Długotrwałe i niezawodne działanie

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie pomp ciepła.

Kompleksowy montaż

Oferujemy kompleksowy montaż do oferowanych pomp ciepła.

ZADZWOŃ

Jaką wybrać pompę ciepła?

                O tym jaką wybrać pompę ciepła decydują warunki panujące na działce, zapotrzebowanie energetyczne oraz Państwa finanse. Ponadto należy wziąć pod uwagę czy jest to nowy czy stary remontowany budynek. Aby pompa ciepła była efektywna budynek powinien posiadać odpowiednią  izolację termiczną.

         Dzisiaj producenci oferują Państwu trzy podstawowe rodzaje pomp ciepła:

– powietrzne

– gruntowe

– wodne

         Różnią się one budową, wymogami prawnymi związaną z ich montażem, poziomem wydajności oraz ceną.

Dofinansowanie do pomp ciepła

         Od wielu lat temat ekologii jest jednym z ważniejszych poruszanych w krajach Unii Europejskiej. Z tego też powodu również i w naszym kraju przygotowywane są programy z dofinansowaniem na zakup i montaż pomp ciepła.

         Na dzień dzisiejszy (tj. 12.12.2021)   można skorzystać z programu „Czyste powietrze”  – jest to dofinasowanie na wymianę starych źródeł ciepła na nowoczesne źródła ciepła. Realizacja tego programu ma trwać do  30.09.2029 r. Kolejnym programem, który ma zostać wdrożony jest „Moje ciepło”. Z tego dofinansowania na zakup i montaż będą mogli skorzystać właściciele nowo wybudowanych domów o podwyższonym standardzie energetycznym. 

Podsumowanie

         Oferowane przez nas produkty, jakimi są pompy ciepła, mogą pracować zarówno i latem i zimą. Ich wydajna praca sprawia, że sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Ekonomiczne oraz ekologiczne  działanie sprawia, iż na pewno koszt zakupu instalacji zwróci się. Nasi specjaliści gwarantują Państwu doradztwo w wyborze rodzaju pompy ciepła jak również fachowy montaż. Posiadamy szeroką ofertę handlową z różnymi modelami pomp ciepła, która z pewnością spełni Państwa oczekiwania.

         Nasza firma Specinstal  oferuje pompy ciepła wielu znanych producentów między innymi takich jak: Immergas, Stiebel Eltron, Sounier Duval, Daikin, Kaisai, Vailllant, Ariston, Aiwa, Nibe, LG, Heiztechnik, De Dietrich.

 

A Ty wiesz jaką pompę ciepła potrzebujesz? Zachęcamy do kontaktu biuro@specistal-opoczno.pl

Opinie

Zanim skorzystasz – sprawdź jeszcze tylko, jak mówią o nas inni:

Firma Specinstal wykonała dla nas pełną modernizację budynku jeżeli chodzi o CO z wymianą źródła ciepła na pompę ciepła. Po 6 miesiącach użytkowania jesteśmy mega zadowoleni z pompy ciepła. Polecamy wszystkim znajomym!!

Marta i Paweł Gola
5/5

Zakupiłem pompę ciepła, firma Specinstal profesjonalnie doradziła oraz zamontowała nową powietrzną pompę ciepła. Najlepsza firma z Końskich! Polecam serdecznie.

Tadeusz Kowalik
5/5

Witam, polecam wszystkim firmę Specinstal, która pomogła dobrać odpowiednią pompę ciepła oraz wykonała montaż na wysokim poziomie. Całość prac trwała zaledwie 2 dni. Pompę ciepła używam już drugi sezon i jestem mega zadowolony. Szukacie sprawdzonego instalatora pompy ciepła z Końskich to tylko Specinstal !!

Marek Jankowski
5/5
error: