Twój koszyk

Zadzwoń 515 349 955
(obsługa sklepu stacjonarnego)

Zadzwoń 517 042 003
(obsługa sklepu internetowego)

Pompa ciepła. Czym są i jak działają pompy ciepła?

pompa ciepła

Pompa ciepła

         Pompy ciepła coraz częściej są wykorzystywane do ogrzewania domów, ale i biur czy budynków handlowych, zastępując jakiekolwiek paliwo.  To ekologiczne , komfortowe  i bezobsługowe urządzenie.

          Na pompę ciepła najlepiej zdecydować się przy budowie domu lub jego modernizacji.  Przykładowo instalując pompę ciepła nie potrzebujemy dużej kotłowni ani komina. Pompy ciepła do działania wykorzystują niewielką ilość energii elektrycznej.

Jak działa pompa ciepła

         Pompy ciepła działają trochę inaczej niż  inne źródła ogrzewania. Ciepło jest uzyskiwane z gruntu lub z powietrza, a następnie dostarczane do domu. Urządzenie to w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł ciepła takich jak kocioł  gazowy czy kocioł na paliwo stałe nie wytwarza energii cieplnej , ono wykorzystuje ciepło z zewnątrz.

         Działanie pompy ciepła jest bardzo podobne do lodówki. Lodówka usuwa ciepło z wnętrza i przekazuje na zewnątrz , a pompa  usuwa z zewnątrz i przekazuje energie do domu w postaci ciepła.   Jest to odwrócony obieg termiczny, czyli odwrócenie miejsca z którego przenosimy energię cieplną .

         Pompy ciepła mogą działać zarówno ogrzewając jak i chłodząc budynek. Dlatego jest to bardzo uniwersalne urządzenie.

Koszt eksploatacji pompy ciepła

Koszty eksploatacji zależą od wielu czynników, min. :

–  technologia budowy domu ( izolacja budynku)

–  ilość mieszkańców

 –  lokalizacji domu ( nasłonecznienie)

– powierzchni domu

– oraz sposobu użytkowania ( osobistych preferencji domowników tzn. jedni lubią temperaturę w pomieszczeniu  23oC a inni np. 21oC)

Rodzaje pomp ciepła

– pompa ciepła powietrze – woda

– gruntowa pompa ciepła

– pompa ciepła powietrze- powietrze

 

Pompy ciepła dzielimy na Monobloki i Splity oraz niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe – dobór jest zależny od miejsca jakie posiadamy w kotłowni oraz rodzaju instalacji jaką posiadamy.

         W zależności od tego jaką pompę ciepła wybierzemy różnią się one pod względem technologii, wymogami prawnymi związanymi z ich montażem oraz ceną.

Ekologia pompy ciepła

         Urządzenia te spełniają wymogi dotyczące ochrony środowiska , w zdecydowanej większości energia pochodzi ze źródeł odnawialnych. Budynki z taką instalacja są zawsze energooszczędne. 

Ten system grzewczy jest przyszłościowy , ponieważ jest:

 – ekologiczny , zmniejszamy emisje CO2 , najkorzystniej wpływa na globalny system

–  jest wielozadaniowy -urządzenie służące do podgrzewania wody, ogrzewania, oraz chłodzenia

– ekonomiczny , niskie rachunki za ogrzewanie

Nasza oferta

         Firma Specinstal  oferuje pompy ciepła między innymi takich firm jak: Immergas, Stiebel Eltron, Sounier Duval, Daikin, Kaisai, Vailllant, Ariston, Aiwa, Nibe, LG, Heiztechnik, De Dietrich.

         Oferowane przez nas pompy spełniają najwyższe normy energetyczne, czyli posiadają klasę A+++ przy 35oC i A++ przy 55oC.

         Mamy duże doświadczenie w sprzedaży i montażu pomp ciepła w domach zadowolonych naszych klientów. Znajdziemy takie rozwiązanie, które dokładnie Tobie odpowiada. Wszystkie pompy ciepła mają jedną wspólną cechę: dbają o komfort mieszkania i dobre samopoczucie.

         Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia , a nie wiesz jaka pompa byłaby odpowiednia dla Ciebie to napisz do nas . Otrzymasz propozycję oferty od naszego specjalisty. Posiadamy uprawnienia F-Gaz , co pozwala nam na zakup i montaż każdego rodzaju pompy. Pomagamy również w otrzymaniu dofinansowania na zakup i montaż tych urządzeń.

biuro@specinstal-opoczno.pl

error: